MISTRZOSTWO POLSKI JEST NASZE

O wczorajszym świetnym występie naszych zawodników na I Mistrzostwach Polski Szkółek Wędkarskich (1,3 i 4 miejsce w sektorze, co dało prowadzenie w klasyfikacji drużynowej po I turze) już informowaliśmy. Poprawienie tego wyniku wydawało się niemożliwe. Jednak nie dla naszych zawodników. Dziś Szymon Słowik powtórzył wynik z wczoraj i również był 3. Kacper Ciuk wygrał swój sektor, a Wojciech Niwicki był 2.
Tak świetne rezultaty przypieczętowały zwycięstwo naszej drużyny. Tak więc oficjalnie możemy ogłosić, że drużyna Okręg PZW w Kielcach w składzie Szymon Słowik ( koło "Nad Czarną" w Staszowie), Kacper Ciuk (Koło Ostrowiec-Miasto) oraz Wojciech Niwicki ( koło Brody) została I MISTRZEM POLSKI SZKÓŁEK WĘDKARSKICH !!!!
Dodamy, że przewaga nad drugą drużyną była dość znaczna.
To nie koniec dobrych informacji. Wojtek Niwicki został indywidualnym MISTRZEM POLSKI w kategorii do 16 lat. Przypominamy, że startował on w "wyższej" kategorii ( nasi spławikowi 16-stolatkowie Oliwier Bugajski oraz Adam Pater nie mogli jechać na zawody w tym terminie). Tym większe należą mu się gratulacje.
W kategorii do 14 lat Kacper Ciuk został WICEMISTRZEM POLSKI. Świetnie poradził sobie w strugach deszczu i odrobił straty z pierwszej tury.
W najmłodszej grupie, do 12 lat, znakomicie spisał się Szymek Słowik, zajmując dwa razy 3 miejsce w sektorze. Pozwoliło mu to zająć, bardzo dobre 6 miejsce ( zawodnik na 3 miejscu miał również 6 punktów sektorowych, o zajętych miejscach decydowała łączna waga ryb)
Wielkie brawa dla Was chłopcy, zrobiliście coś niesamowitego. Ogromne podziękowania należą się również Waszym opiekunom. Grzesiek Kazimierczak, Łukasz Ciuk, Marek Niwicki o Was mowa.
Nie można zapomnieć o ludziach z kół w Staszowie ( zróbcie sobie stronę na fejsie, bo się nie da Was oznaczać 😉 ), KOŁO PZW nr 34 Ostrowiec-Miasto oraz Koło PZW Brody , którzy zajmują się pracą z młodzieżą. Kawał świetnej roboty.
Gratulujemy pozostałym zdobywcom tytułów oraz pozdrawiamy pozostałych uczestników oraz organizatorów.